Блоги | Следуй

Критерії вибору якісного чаю

Всі ми знаємо, що чай — це найпоширеніший напій на Землі після води. Щодня в різних частинах планети випивається мільйони літрів чаю в різних варіаціях: в монгольському степу заварюють з молоком і спеціями, в сонячному Марокко додають багато цукру, в Росії в глухому селі бабуся заварює чай з листям смородини і малиновим варенням. Всіх людей, які звикли до чаю, незважаючи на різницю в способах заварювання і подачі об’єднує одне — любов до чаю і бажання насолоджуватися смачним напоєм.

Так що ж таке хороший чай?

У це поняття входить безліч складових: і посуд, і сервіровка, і заварювання, і час чаювання, і компанія, з якою цей чай розпивати, але ключовим є одне — якість основного вихідного продукту, тобто чаю у вигляді сухої заварки. Саме цей параметр є базою, фундаментом правильного чаювання. Поганим заварюванням можна зіпсувати хороший чай, але зробити смачний напій з чайного сіна при всьому майстерності не вийде ніяк.

Тому саме вибір якісного чаю дозволить вам повною мірою насолодитися всією красою цього напою. Всього лише невелика кількість знань і практичних умінь, які ми опишемо в цій статті, і ви майже напевно зможете підібрати для себе найбільш прийнятний варіант напою під свій бюджет.

Критерії вибору хорошого чаю

Ваш смак і гаманець

Перш ніж прийти в магазин або замовити чай он-лайн дуже важливо віддавати собі звіт в тому, що саме ви хочете купити і на яку суму. Це звучить дуже просто, але саме цей момент є одним з визначальних, іншими словами, перш за все вирішите свою внутрішню дилему. Можна купити хороший за якістю чай, але просто бути не готовим за своїми смаковими уподобаннями до такого сорту, і тоді він здасться вам гидким, неправильним і несмачним.

Фінансове питання не менш важливе: на наш погляд витрачати на чай суму, яка вам здається великою, не варто. В такому випадку ви психологічно будете мати завищені очікування від напою, які можуть не виправдатися з різних причин, в тому числі і через нерозвиненість вашого смаку, і тоді ви не отримаєте задоволення від напою. До дорогих сортів потрібно звикати поступово, потрібно виховувати в собі смак від простого до складного. Безумовно, правильно заварені високі сорти сподобаються будь-якій недосвідченій людині, проте якщо він за одну заварку заплатив третину свого місячного заробітку, тоді він напевно буде шкодувати про це чаювання, а чай все-таки повинен приносить радість, а не розчарування.

Порада: перед купівлею чаю тверезо зважуйте свої фінансові можливості, не варто витрачати суму, про яку ви після будете шкодувати

Порада: Чай — напій індивідуальний. Перш за все навчіться чути себе і розуміти, що вам подобається.

Інтернет-магазин «Чайний Дворик» пропонує широкий вибір цього напою

Свіжість

Нас часто запитують: а який у чаю термін придатності? Насправді чіткої відповіді на це питання не існує. По суті чай може зберігатися дуже довго, кілька років і навіть десятиліть. Якщо його зберігають правильно, то не можна уявити собі ситуацію, в якій він може призвести до харчового отруєння або заподіяти шкоду здоров’ю. Проте з часом майже будь-який чай втрачає свій аромат і смак, які стають менш тонкими, менш явними і яскравими.

Тому в більшості випадків саме свіжість є визначальним елементом якості. Іншими словами, чим чай свіжіший, тим він кращий. Це правило буде грати роль для всіх сортів за рідкісним винятком.

Звичайно, свіжість не панацея, і можна знайти випадки, коли торішній чай буде краще свіжого збору того ж сорту. Але в цьому випадку різниця в якості листа і в інших аспектах повинна бути колосальною.

Завжди звертайте увагу на дату виробництва: чим свіжіший, тим краще.

П.С. Дата упаковки і дата виробництва чаю не завжди однакові. У заводському чаї упаковують майже завжди торішній збір.

Порада: Докладіть усіх зусиль, щоб зрозуміти свіжість чаю.

Якість чайного листа

Вихідна сировина для виробництва чаю також є вкрай важливою. Неможливо побудувати міцний будинок з глини, також не можна зробити хороший чай з поганої сировини.
Цей аспект вибору хорошого чаю найбільш складний і багатогранний, тому що розуміння якості для кожного різновиду чаю, рівно як і для кожного сорту будуть свої. Для визначення якості листа необхідні знання та практичний досвід, який підкаже вам на що необхідно звертати увагу, щоб зрозуміти, яким же в підсумку є якість того, що ви купили і заварюєте.

Порада: Вчіться розуміти якість чаю, який вам подобається. Звертайте увагу на листя в сухому і завареному вигляді.

Categories:   Статья

Комментарии

CAPTCHA image
*