Блоги | Следуй

Дегенерація макули – що робити?

Макула — це центральна частина сітківки, на якій перетинаються промені світла. Ця ділянка дуже невелика, але саме на ній лежить відповідальність за стан центрального зору.

Якщо виникають захворювання або пошкодження макули, то це неминуче призводить до погіршення центрального зору. По центру зображення у людини утворюється каламутна пляма, але при цьому картинка навколо мутної плями може залишатись без змін чіткою.

Однією з причин такого процесу є дегенерація макули

В основі появи дегенерації лежать вікові зміни. Саме це є причиною розвитку дегенерації і погіршення зору в 70% випадків. І слід негайно звернутися в Центр мікрохірургії ока http://oculus.lviv.ua/areas/ophthalmology/surgery/.

Розрізняють 3 основних форми перебігу дегенерації макули:

  • Інволюційна — найпоширеніша і якраз-таки пов’язана з віком людини. Суть змін зводиться до витончення тканин макули.
  • Ексудативна — пов’язана з утворенням рубцевої тканини в результаті розриву дрібних капілярних судин. В результаті утворюються аномальні судини, які призводять до порушення харчування макули.
  • Спадкова особливість організму чи дегенерація, як наслідок травми або оперативного втручання.

Іноді ця патологія вражає тільки одне око. Тоді людина не відразу помічає зміни і погіршення зору, так як здорове око бере на себе частину функцій хворого. Головний симптом дегенерації макули — погіршення зору.

Особливо важко дається читання і робота з дрібними деталями. Може порушитися сприйняття кольору. У деяких випадках спостерігається викривлене бачення прямих ліній. Людина втрачає працездатність, однак за рахунок периферичного зору зберігає можливість обслуговувати себе самостійно.

У більшості випадків пацієнт звертається до лікаря тільки тоді, коли помічає значне погіршення зору. Але на цьому етапі вже складно що-небудь змінити. Навряд чи вдасться повністю повернути зір. Нам під силу лікаря лише зупинити розвиток хвороби і трохи відновити зорові функції. Успіх лікування багато в чому залежить від того, як швидко вдалося діагностувати хворобу.

Найбільш ефективне лікування на сьогодні — це мікрохірургія ока, яка покликана поліпшити кровообіг. Спільно з курсом прийому ліків вдається частково відновити зорові функції пацієнта.

Щоб не допустити появи незворотних наслідків, необхідно регулярно звертатися до лікаря для огляду. Особливо це повинні робити люди, що входять в групу ризику: гіпертоніки, хворі на цукровий діабет, особи старше 55 років, які мають спадкову схильність.

Categories:   Статья

Комментарии

CAPTCHA image
*